Godziny zwiedzania

 

😷😷📌📌Informujemy, że w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią Covid19, Muzeum będzie czynne dla zwiedzających od 11 do 31 maja.😷📌

 


Harmonogram zwiedzania wystaw w budynku Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej:

–  poniedziałek – nieczynne,

–  wtorek, środa, czwartek, piątek – czynne w godzinach: 9.00 – 15.00,


Park Militarno – Historyczny REDUTA  jest dostępny dla zwiedzających. Wstęp bezpłatny.

WAŻNE INFORMACJE !!!!

Ostatnie wejście do muzeum możliwe jest na godzinę przed zamknięciem.


D
 

Zasady zwiedzania

Zasady zwiedzania Muzeum

Zwiedzać Muzeum mogą jedynie turyści indywidualni. Nie przyjmujemy grup wycieczkowych. Jednorazowo w budynku Muzeum będzie mogło przebywać 10 osób, a kolejne osoby będą wpuszczane sukcesywnie. Zwiedzających obowiązuje na terenie Muzeum zakrywanie ust i nosa maseczkami lub innymi środkami jak chustki, apaszki itp. oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do Muzeum. Prosimy także zwiedzających o powstrzymanie się od dotykania plansz wystawowych, eksponatów, gablot, poręczy itp. oraz o zachowanie odstępów między sobą i personelem Muzeum (minimum 1,5 metra).

Zwiedzający, który ma widoczne objawy infekcji (katar, kaszel) nie może zwiedzać Muzeum. Pracownik Muzeum ma prawo do odmowy zwiedzania takiej osobie.

Zasady zwiedzania Kopalni Ćwiczebnej

Zwiedzający przed rozpoczęciem zwiedzania ma obowiązek zdezynfekowania dłoni, a także używania rękawiczek ochronnych, udostępnionych na stojaku przed wejściem do Podziemnej Trasy Turystycznej. Zwiedzający ma obowiązek używania maseczki ochronnej lub innej osłony nosa i ust we własnym zakresie.

Zwiedzający ma możliwość zakupienia w kasie Muzeum Miejskiego „Sztygarka” oraz użycia czepka ochronnego pod hełm górniczy w czasie zwiedzania Podziemnej Trasy Turystycznej (koszt w/w czepka to 1 zł za sztukę, hełmy górnicze są na bieżąco dezynfekowane).

Ograniczeniu ulega liczba zwiedzających, przebywających jednocześnie w całym obiekcie do 5 osób.

Kolejni zwiedzający mogą wejść do obiektu dopiero po opuszczeniu go przez poprzednią grupę i przeprowadzeniu dezynfekcji przez pracowników Kopalni Ćwiczebnej.

Zwiedzający jest zobowiązany do zachowania minimum 1,5 metrowego odstępu od innych osób.

Zwiedzający, który ma widoczne objawy infekcji (katar, kaszel) nie może zwiedzać obiektu. Pracownik Kopalni Ćwiczebnej ma prawo do odmowy zwiedzania Podziemnej Trasy Turystycznej takiej osobie.

Toalety w Kopalni Ćwiczebnej pozostają nieczynne dla zwiedzających (zapraszamy do toalety w siedzibie Muzeum Miejskiego „Sztygarka”).

Bilety, uprawniające do zwiedzania Podziemnej Trasy Turystycznej, można zakupić w kasie Muzeum Miejskim „Sztygarka”, w tym w formie płatności bezgotówkowej.

AKCEPTUJEMY PŁATNOŚCI KARTĄ

logo maestro

Cennik Muzeum

bilet normalny 6 zł

bilet ulgowy 3 zł

Cennik Kopalnia

bilet normalny 12 zł

bilet ulgowy 6 zł

Zwiedzanie wystaw w budynku Muzeum z przewodnikiem - 50 zł

Gadżety muzealne oraz publikacje dostępne w siedzibie Muzeum.