Godziny zwiedzania

❗️❗️❗️Ważna Informacja – ze względu na sytuację pandemiczną w kraju Muzeum Miejskie “Sztygarka” w listopadzie będzie czynne codziennie od 9.00 do 14.00. Kopalnia Ćwiczebna czynna we wtorek i czwartek o godzinie 9.00, 11.00 oraz 13.00. Kopalnia oraz Muzeum w listopadowe weekendy będą zamknięte❗️❗️❗️
– wtorek – piątek 9.00 – 15.00 (ostatnie wejście do Muzeum na godzinę przed zamknięciem, czyli o 14.00).
– sobota – 8.00 – 15.00 (ostatnie wejście do Muzeum na godzinę przed zamknięciem, czyli o 14.00).
– niedziela 11.00 – 17.00 (ostatnie wejście do Muzeum na godzinę przed zamknięciem, czyli o 16.00).
Od wtorku do soboty obowiązuje bilet wstępu do Muzeum – 6 zł normalny i 3 złote ulgowy. Niedziela jest dniem bezpłatnego wejścia do Muzeum.

Zwiedzanie Podziemnej Trasy turystycznej możliwe jest:

dni powszednie oraz w każdy pierwszy i trzeci weekend miesiąca:

wtorek – godz. 900, 1100, 1300, czwartek – godz. 900, 1100, 1300,

sobota – godz.: 900, 1100, 1300, niedziela – godz.: 1100, 1300, 1500

 

WAŻNE INFORMACJE !!!!

Ostatnie wejście możliwe jest na godzinę przed zamknięciem.

W celu zapewnienia sobie możliwości zwiedzania Kopalni Ćwiczebnej
w wybranym terminie, konieczne jest dokonanie rezerwacji oraz odbiór zmówionych biletów w kasie muzeum na 15 minut przed planowanym wejściem do obiektu.
Kopalnia Ćwiczebna jest dostępna dla dzieci w wieku od 6 lat pod opieką osób pełnoletnich, sprawujących nad nimi opiekę i ponoszących za nie pełną odpowiedzialność. W przypadku zorganizowanych grup przedszkolnych, w związku zachowaniem zasad bezpieczeństwa, wymagane jest pisemne oświadczenie Dyrektora Przedszkola potwierdzające udział w zwiedzaniu Kopalni Ćwiczebnej grup starszych, tj. dzieci które ukończyły 6 rok życia.

Kopalnia nie jest dostępna dla turystów niepełnosprawnych,
poruszających się na wózkach inwalidzkich. 

Ze względu na temperaturę panującą w wyrobiskach zaleca się zabranie ciepłej odzieży oraz pełnego, wygodnego obuwia.

D
 

Zasady zwiedzania

Zwiedzać muzeum mogą jedynie turyści indywidualni. Nie przyjmujemy grup wycieczkowych. Jednorazowo w budynku Muzeum będzie mogło przebywać 10 osób, a kolejne osoby będą wpuszczane sukcesywnie. Zwiedzających obowiązuje na terenie Muzeum zakrywanie ust i nosa maseczkami lub innymi środkami jak chustki, apaszki itp. oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do Muzeum. Prosimy także zwiedzających o powstrzymanie się od dotykania plansz wystawowych, eksponatów, gablot, poręczy itp. oraz o zachowanie odstępów między sobą i personelem Muzeum. Personel muzeum będzie dokonywał także pomiaru temperatury ciała zwiedzających, dlatego też osoby z podwyższoną temperaturą ciała mogą nie zostać wpuszczeni do Muzeum.

  • Park Militarno – Historyczny „Reduta” jest otwarty dla zwiedzających, których obowiązują zasady takie jak w innych miejscach publicznych (zakrywanie nosa i ust oraz niedotykanie poręczy i eksponatów).
  • W weekend 6 – 7 czerwca (,,Weekend z przyrodą i techniką w muzeum”) turyści będą mogli zwiedzać Kopalnię Ćwiczebną w  odstępach czasowych co 2 godziny i maksymalnie po 5 osób.

AKCEPTUJEMY PŁATNOŚCI KARTĄ

logo maestro

Cennik Muzeum

bilet normalny 6 zł

bilet ulgowy 3 zł

Cennik Kopalnia

bilet normalny 12 zł

bilet ulgowy 6 zł

Zwiedzanie wystaw w budynku Muzeum z przewodnikiem - 50 zł

Gadżety muzealne oraz publikacje dostępne w siedzibie Muzeum.