Klub gier historycznych

Inicjator Jarosław Krajniewski

Istniejący od roku 2012 przy naszym Muzeum Klub Gier Historycznych skupia grono osób zainteresowanych alternatywnym sposobem spędzenia czasu pochylając się nad planszą lub makietą. Zajęcia mają formułę otwartą i przeznaczone są dla każdego uczestnika od 10-12 roku życia. Spotykamy się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca od godziny 12.00 do 18.00 oraz w czasie różnorodnych akcji organizowanych przez Muzeum Miejskie Sztygarka, takich jak Noc Muzeów, Industriada, Akcja Lato czy Akcja Zima.

W Klubie można zagrać zarówno w gry znane już od stuleci (jak Hnefatafl czy Alquerque) jak i współczesne gry opowiadające o wybranych wydarzeniach historycznych. Posiadamy szeroką bazę do organizacji pokazów i turniejów gier bitewnych (figurkowych) – do tradycji należy już Turniej o Buławę Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza w figurkową grę „Ogniem i Mieczem”, gromadzący uczestników z różnych stron Polski. Gry prezentowane w czasie spotkań pozwalają w ciekawy sposób poznać historię, a jednocześnie nie zakładają jej znajomości wśród graczy.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spędzić wolny czas nad planszą lub makietą w gronie pasjonatów niekomputerowej rozrywki.

Szczegółowe informacje (terminy spotkań, lista gier): www.histogry.blogspot.com

Turniej o Buławę Prezydenta Dąbrowy Górniczej