Kierownik Kopalni

Sebastian Kosakowski

skosakowski@muzeum-dabrowa.pl

Kopalnia Ćwiczebna,która powstała w 1927 roku jest dla uczniów dąbrowskiej „Sztygarki” w celu praktycznego doszkalania do zawodu górnika, obecnie jest ewenementem na skalę regionu.

Składająca się z 3 poziomów kopalnia od 02.01.2010 roku została udostępniona do zwiedzania jako podziemna trasa turystyczna i cieszy się sporą popularnością wśród turystów.

Kopalnia Ćwiczebna prezentuje, w jaki sposób szkolono w ramach praktyk uczniowskich średnią kadrę górniczą. Można w niej obejrzeć stanowiska szkoleniowe z zakresu mechaniki i elektryki oraz zabezpieczania wyrobisk górniczych za pomocą specjalistycznych obudów .

Ważna informacja

W celu zapewnienia sobie możliwości zwiedzenia Kopalni Ćwiczebnej w wybranym terminie, konieczne jest wcześniejsze dokonanie  rezerwacji  oraz odbiór zamówionych biletów w kasie muzeum na 15 minut przed planowanym wejściem do obiektu.

Kopalnię mogą zwiedzać dzieci w wieku powyżej 6 lat – na poziomie I i powyżej 10 lat – na poziomie II.

Pracownicy Kopalni

• Krzysztof Przybyłko